2020.02.23       Jubileusz pierwszych opowieście w INQbatorze   Styropian
Tydzień temu zakończyliśmy cykl imprez "Tales" w katowickim INQbator Klub. W dniu dzisiejszym przypada jubileusz 13 lat od daty pierwszych opowieści w tym klubie. Dokładnie 23 lutego 2007 roku przybyliście na pierwszy rozdział "opowieści" - Fractal Tales.


Nie były to nasze pierwsze imprezy w tym klubie, wcześniej cztery razy wspomagaliśmy na II scenie kolektyw Silence! w czasie ich cyklu Silence! Tech Night. Pomagaliśmy także przy Arctic Night oraz sami zrobiliśmy na małej sali imprezę Saikodelicia. Jednak to Talesy związały nas z INQ na 13 lat.
W tym czasie wiele się zmieniło, poza naszym nastawieniem do tych imprez - robić fajne imprezy najlepiej jak potrafimy. Czy przyświecał nam jakiś cel, misja? Jeśli celem nazwiemy chęć przeniesienia tego co widzieliśmy na dużych imprezach klubowych jak i festiwali psytransowych do Katowic i móc to realizować w INQ, to tak była to nasza misja.

Poniżej kilka ciekawostek związanych z "opowieściami".

..: Grajkowie :..
Łącznie na 61 opowieściach grało 96 DJów i 54 producentów. Jedynym DJ który zaliczył wszystkie 61 imprez jest Styropian. Następni, oczywiście z racji bycia rezydentami "opowieści" są Marion (53 razy) i TLG/Bubblegum (47 razy). Oczywiście zagrali więcej setów, bowiem często na jednych opowieściach grali na Psylesia i Ashoka Stage. Naszym najczęstszym gościem był Primal (main i chill) - 24 razy, a producentem, który najczęściej na chill'u prezentował Wam swoje nagrania był Damian L - 12 razy. Na przestrzeni 13 lat tylko jeden DJ pojawił się w oficjalnym Line Up'ie ale nie pojawił się na imprezie - później już nigdy więcej nie był brany pod uwagę ;)
Oczywiście byli DJe którzy z różnych względów nie pojawili się na konkretnych "opowieściach", ale w późniejszym czasie mogliście ich w INQ usłyszeć. Największe podziękowania dla wszystkich tych, którzy stawili się w ramach "zastępstwa".

Początkowo naszymi gośćmi byli nasi znajomi z kraju, a z racji położenia Katowic także z Czech i Słowacji. Wraz z kolejnymi "opowieściami" w INQ mogliście słyszeć pierwszoplanowe postacie ze sceny psytrance - np: Braincell, Hypnoxock, HuxFlux, Logic Bomb, Atacama, Tristate, Para Halu, Agneton, Altom, Argon Sphere oraz na zakończenie Triforce. Na opowieściach przed większą publiką debiutowali m.in Mirror Me i Psysutra.

Pierwszymi DJami którzy zagrali na "opowieściach" byli Gagarin (main) oraz Psinaps (chill). Ostatnim: Styropian.

..: Dekoracje :..
61 imprez udekorowały w sumie 22 kolektywy. Nie licząc naszych dekoracji (Psylesia i Ashoka) najczęściej Psylesia Stage dekorowali:

Sayp - 10 razy
Fluorobotanics - 9 razy
Cyreal i Pszczoła UV - po 8 razy

Taka ciekawostka, dekoracje z Winter Tales (śnieżki) pochodzą z jednej z sieciówek odzieżowych. Na początku 2008 udaliśmy się do sklepu z zapytaniem, czy w momencie likwidacji wystroju świątecznego przekazaliby nam dekoracje na.... bal przebierańców dla dzieci :)

Przez 61 imprez nie zdarzyło się, by klub był nie udekorowany. Był to największy koszmar przed imprezowy - oby tylko dojechały dekosy, bowiem zawsze chcieliśmy by INQ był dobrze udekorowany. Oczywiście zdarzył się i taki przypadek, że dekorowaliśmy main'a w momencie gdy impreza już się rozpoczęła. Miało to miejsce na imprezie celebrującej 5 leci Psylesii. INQbator pomimo tego, że jego główna scena nie była wielka to dla dekoracji, a zwłaszcza backdropów - idealna. Te same dekoracje w dużym klubie, nie robiły takiego efektu jak w IN, gdzie mogły zawisnąć na niemal 3 poziomach. Oczywiście były też ograniczenia np: 1 lajkra kolektywu 2deko wystarczyła na wykonanie "sufitu".

Co możemy sobie zarzucić? Mało wizualizacji. Niestety na 61 imprez, wizualizacje pojawiły się tylko 6 razy. Połowę "świeceń" z tej listy ma na swoim koncie Vortex Visual Division.

..: Nazwy opowieści :..
Kolejne odsłony "opowieści" staraliśmy się nazywać w miarę oryginalnie, ale gdy wyczerpywały nam się pomysły to z pomocą przychodziły pory roku i nazwy projektów głównych gości. W pamięci utkwią nam na pewno dwie imprezy: Tristate Tales - w związku z wypadkiem jednego z członków projektu Tristate nie byli oni w stanie przyjechać na imprezę. Nazwy nie zmieniliśmy, ale oczywiście wszyscy wiedzieli, że Tristate nie zagra. Zagrali dwie imprezy później na Repeat Tales.
Największa wtopa z nazwą? Zdecydowanie L Tales. Była to impreza celebrująca 50 opowieści. Problem w tym, że po imprezie okazało się, że tak naprawdę była to nasza 49 impreza :)

..:: Inne ciekawostki ::...
Oficjalnie graliśmy 488 godzin czyli po zsumowaniu jakieś 20 dni imprezy, ale że zazwyczaj i tak graliśmy dłużej to pewnie uzbierało się z 21 dni ciągłego grania :)

Druga scena na naszych imprezach pojawiła się na stałe 13 czerwca 2008, na naszej siódmej imprezie - Rainbow Tales. Nazwy Maina na Psylesia Stage i Chilla na Ashoka Stage po raz pierwszy pojawiły się na Celebration Tales 22.09.2012.

Zanim druga scena przeniosła się na obecną scenę Barową, Ashoka Stage mieścił się w sali (średniej), tam gdzie dziś jest palarnia. W tamtych czasach nieodzownym elementem "opowieści" był chai shop w którym prym wiodła Kasia - nasza chaishop mama :)

39 imprez odbyło się w piątek, a 22 w sobotę. Pierwszy raz w sobotę "opowieści" odbyły się 23.06.2012 (Organic Tales), później wróciliśmy znowu do piątków i na dwie soboty, by od 28.02.2015 organizować "opowieści" już tylko w soboty.

Ostatnim utworem, który zabrzmiał na "opowieściach" było "Slomanco" S.U.N. Project.

..: Epilog :..
Dziękujemy wszystkim którzy pomagali nam przez te 13 lat. Wszystkim grającym, dekorującym, ekipie klubu i przede wszystkim Wam za to, że przybywaliście na opowieści. Robiliśmy je dla Was!

A czy ktoś z Was był na pierwszych opowieściach lub które z Talesów były Waszymi pierwszymi? Czy możecie powiedzieć na ilu "opowieściach" byliście ? Jeśli chcecie sobie przypomnieć wszystkie odsłony, zapraszamy do działu Party History, gdzie znajdziecie spis wszystkich naszych imprez. A jak było na tych imprezach możecie przeczytać na forum Psytrance.pl

Do zobaczenia!
komentarze : 0
Ten news nie zosta jeszcze skomentowany, zapraszamy do dodania swojego komentarza!

Imi / Nick :
Tre / Text :